28.8.14

ProgeTiigri konkurss

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kuulutab välja esimese üle-eestilise ProgeTiigri konkursi „Tuleviku õpperuum 2050“, kus kõik õppijad vanuses 5-19 aastat saavad programmeerida, roboteid ehitada, äppe ja muud põnevat luua. Konkurss annab tehnoloogiahuvilistele lastele ja nende juhendajatele võimaluse laste loovtöid näidata ja tunnustust saada.

Konkursil osalemiseks peab esitama loovtöö, mis kuulub ühte järgnevaist kategooriatest: 

-          arvutianimatsioon või –mäng

-          robotid ja tuleviku õpperuum

-          muusikapala „Koolikell"

-          3D graafika

-          mobiilne äpp

ProgeTiigri konkurss toimub kolmes etapis. Esmalt toimuvad 11.-17. oktoobrini maakondlikud eelvoorud, kus võistlejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid tööde täiustamiseks. 10.-30. novembril on esitatud tööde hindamisaeg, hindab žürii ning toimub ka avalik hindamine. 15. detsembriks selguvad iga kategooria kolmest vanuserühmast 10 tööd, mis osalevad 24. jaanuaril 2015 toimuval finaalüritusel Tallinna Lauluväljakul. Maakondlikesse eelvoorudesse registreerimine toimub 15.-29. septembrini.  

 

Konkursil saavad osaleda lapsed 2-5 liikmelistes võistkondades lasteaedadest, üld- ja kutsekoolidest ning huviringidest. Õpilaste juhendajaks võivad olla ka lapsevanemad. Konkursitingimustega saab lähemalt tutvuda ja registreerida http://www.progetiiger.ee. Samast leiab ka konkursi teemasid toetavad programmi raames loodud õppematerjalid.

 

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) ProgeTiigri programm on keskendunud tehnoloogiahariduse lõimimisele õppetöösse, eesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini, tehnoloogia ja IKT valdkondade vastu ning toetada laste tehnoloogilist mõtlemist ja taipu, et neist saaks tehnoloogia loojad mitte ainult tarbijad.

 
 
Lisainfo:
Mari-Liis Peets
Programmijuht
IT Hariduse Arenduskeskus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar