31.5.14

Muuseumihariduse mess

Kallid õpetajad!

Kooliaasta lõpu puhul on Eestimaa muuseumidel teile tore uudis.
Kutsume teid 6. juunil kell 12-17 Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus toimub esimene üleriigiline õpetajatele ja noorsootöötajatele suunatud Muuseumihariduse mess.

Haridus- ja meelelahutusprogramme, elamuspakkumisi, õpivõimalusi ja muid põnevaid tegemisi tuleb tutvustama üle 40 Eesti muuseumi, teadus- ja teemapargi, teatri ja kirjastuse.

See on suurepärane võimalus võtta peale pikka kooliaastat korraks aeg maha, sõita mere äärde, pidada kolleegide või perega üks mõnus piknik ning koguda inspiratsiooni ja mõtteid nii uueks õppeastaks, kui ka suvisteks isiklikeks tegemisteks.

Loosirattasse on kõik osalevad organisatsioonid pannud programme ja tegevusi kooli- ja lasteaiagruppidele. Nii võib teile naeratada õnn külastada koos klassiga tasuta Ahhaa teaduskeskust, mõnda toredat Eestimaa muuseumi, Teletorni, Rahvusooperit Estonia või hoopis Viimsi uut kino. Aga see pole veel kaugeltki kõik, sest lahkudes on teil kindlasti kaasas korvitäis häid ideid ja põnevaid uudiseid Eesti muuseumihariduse maastikult, mõni tore kohtumine vana hea kolleegiga, palju värsket mereõhku ja muljeid kaunist miljööst.

Töötavad põnevad ajastutruud kohvikud, uudistada saab nii Viimsi vabaõhumuuseumi kui kõrvalasuva Rannarahva Muuseumi uusi näituseid. Mess kestab kell 12.00-17.00, kuid kõik soovijad võivad jääda platsile piknikku pidama ka kauemaks. Tallinna kesklinnast toovad Viimsi vabaõhumuuseumisse bussiliin nr 114 ja marsruuttakso 260.

Paljud Eesti muuseumid on muuseumihariduse messile järgneval nädalavahetusel õpetajatele tasuta avatud. Soovitame kindlasti külastada ka RMK Viimsi looduskeskuse uut näitusemaja „Metsas on väge“, Viimsi uut kino ja Eesti Sõjamuuseumi, mis kõik Viimsis sel päeval õpetajaid ootavad.

MESS ON TASUTA JA TOIMUB VIHMASE ILMA KORRAL VIIMSI VABAÕHUMUUSEUMI KÕRVAL ASUVAS RANNARAHVA MUUSEUMIS.

Rohkem infot ürituse ja osalejate kohta leiate kodulehelthttp://www.rannarahvamuuseum.ee/6-juuni-muuseumihariduse-mess-ajavoit/

Ilusat lõppevat kooliaastat ja kohtumiseni 6. juunil.

Rannarahva Muuseum, muuseumihariduse messi korraldaja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar