30.9.16

metsapostkaart

14. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte. Tänavuse konkursi teemaks on "Metsa eluring".
Nii nagu inimesel on eluring, mis algab sünniga ja kuhu mahuvad lapseiga, noorukiiga, keskiga ja raugaiga, on ka metsal oma eluring. Ka mets saab alguse sünnist, mil pannakse mulda seeme. Seemnest kasvab taim ja taimest sirgub puu. Selleks, et mets oleks elujõuline, tuleb metsa eest hoolt kanda ja teda majandada. Kui metsa eluring hakkab täis saama, viiakse läbi uuendusraie. Raielangile aga jäetakse kasvama seemnepuud, millest hakkab kasvama uus mets.
Palumegi teil joonistada postkaartidele oma mõtted, mis seostuvad teie jaoks metsa eluringiga. Millistest etappidest koosneb metsa eluring ning kuidas metsa majandada, et see oleks kestev ja pakuks meile ning järeltulevatele põlvedele tööd ning kohta, kus puhata ja lõõgastuda.

http://loodusegakoos.ee/metsakool/konkursid/eesti-koolilaste-metsapostkaart-2016

 

Konkursi tingimused

  • Konkursil on oodatud osalema Eesti koolide 1.-9. klassi õpilased.
  • Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10x15 cm või 15x10 cm. Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass.
  • Mõtle oma postkaardile pealkiri (teema „Metsa eluring“)
  • Joonistusviis ning sobivad materjalid leia omal valikul. (Palume kasutada vaid värve ühel pildipinnal, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele).
  • Töid saab esitada posti teel koolide kaupa kuni 12. oktoobrini 2016 aadressil:
RMK Pähni looduskeskus
Pähni küla
Varstu vald
66116 Võru maakond

Lisada kindlasti ka oma kooli postiaadress!

Konkursi ajakava

Konkurss on avatud 12. septembrist - 12. oktoobrini 2016.
Kõigi esitatud tööde hulgast valitakse välja 100 postkaarti, mis seatakse 31. oktoobriks 2016 üles RMK kodulehele rahvahääletuseks.
Rahvahääletus toimub 31. oktoobrist - 13. novembrini 2016.
Rahvahääletuse tulemusel selgunud 36 paremast tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks kõikidele osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele. Hindajatele kõige enam meeldinud kümne töö autorid saavad auhinnaks loodusraamatu.

Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.
Küsimuste korral helistage 5691 0529 või kirjutage pahni.looduskeskus@rmk.ee
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar