24.4.15

HEV koolis


Kersti Võlu Koolituskeskus kutsub Teid osalema koolituse

Õppekeel: eesti keel
Toimumiskoht: Lai 5, Tallinn
Maksumus: 81 EUR k/m-ga
Koolituse sisu:
  • tugisüsteemid, toetava õpetamise võimalused, individuaalne õppekava, seadusandlus ja dokumentatsioon
  • õpilaste hälbiv käitumine koolis ja klassis, tegelemine üksikõpilastega klassis,
  • käitumiskorra kujundamine, sekkumisviisid, erinevate tasemete sekkumised, õpetaja roll erivajadustega laste õpetamisel.
Koolitaja: MA Ruuda Lind

NB! Koolitust on võimalik tellida asutusse kohapeale sisekoolitusena!

Registreerimine ja info:
tel 33 52 707; 53 475 016 (eesti keeles)
tel 33 52 137; 555 83 410 (vene keeles)  

E-post: info@kvkoolitus.ee

20.4.15

Tartusse

Lugupeetud õpetaja!

Tartu tähetorn, Tartu Ülikooli kunstimuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum ajaloolises toomkirikus ootavad kooliõpilasi osalema põnevates haridusprogrammides.

 
Mai- ja juunikuus saab tellida haridusprogramme, mida muuseumid muidu ei paku, ning lisaks põnevatele programmidele saab tasuta külastada ka toomkiriku torne ning ajaloolist tudengikartserit, uurida koos Hullu Teadlasega füüsikasaladusi avavat näitust „Looduse mõistmise kunst“ või pidada piknikku rohelusest tärkaval Toomemäel.

Täpsem info eripakkumiste kohta on leitav  veebis.

 
Olete oodatud!

Teate edastas:

Kätlyn Metsmaa

kommunikatsioonispetsialist

Tartu Ülikooli muuseum

tel 737 6074 (6074), +372 5698 0425


10.4.15

Lotte lauamäng


 
Lotte aabits ja töövihik on vähem kui kuu aja pärasvalmis.
Sel puhul ootame teid koos oma armsate õpilastega osa võtma lauamängude valmistamise võistlusest. Ise tunneme oma ootusi kõige paremini ja parim õppevahend võib olla just see, mille ise loome.

Mõnusat koosloomist ja vahvate tulemusteni!
Mauruse meeskond

Kuulutuse PDF faili saad alla laadida siit 

   

 

7.4.15

NUKU teater Rakveres


Aprillis sõidab erinevate etendustega üle Eesti. Tuleme külla Haapsallu, Paidesse, Pärnusse, Rakverre.

 
Rakveres etendub 22. aprillil kell 11.00 ja 14.00 Rakvere Teatris - tempokas ja kasulik lavastus „Nublu“. Loo peategelane on valkjas, pruunide laikudega koerake, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer.

 
Nukuetenduse käigus osaleb teatripublik tuleohutusõppusel, mida viivad läbi lustakad tuletõrjujad Mustpea (Tarmo Männard) ja Valgemaa (Mihkel Tikerpalu) ning nende tuletõrjekoer Nublu. Õppusega koos jutustavad nad loo sellest, kuidas vapper Nublu nende juurde tuli, vahepeal kaduma läks ja siis jälle õnnelikult tuletõrjemeeskonnaga liitus.

See õpetlik lugu on hea võimalus lastaia- ja koolilastele selgitada tuletohutuse reegleid ning käitumist ohu korral. NUKU teater on loonud ka tuleohutustkooli videod, millega saab tutvuda internetis: https://www.youtube.com/watch?v=-LFg40bPOIQ 

 
Vähem oluline pole ka tuttav lugu Jaan Rannapi raamatust, mis tihti soovituslik lugemise nimekirjas on. 

Soovituslik vanus: 5-10, kestus 50 minutit.

Head soovides,

Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679510
hannele.kand@nuku.ee
www.nuku.ee
www.facebook.com/teaterNUKU

Niguliste muuseum


Ootame Teid Niguliste muuseumi, mis on Eesti Kunstimuuseumi filiaal ning pakub suurepärast võimalust omandada teadmisi väljaspool kooli. Tallinna kultuuriloos võtmelise tähtsusega Niguliste kirikus eksponeeritakse ning tutvustatakse kunstiteoseid seitsme sajandi pikkusest ajaperioodist – keskaegse ja reformatsioonijärgse kirikukunsti paremikku Eestis.

 
Algklassidele pakume jätkuvalt väga populaarseks osutunud haridusprogrammi „Lõvijaht Nigulistes“ või „Aardelaegas avaneb, kus läbi mängu tehakse tutvust ka kunstiga. Tunni lõpus temaatiline meisterdamistöö.


Põhi- ja keskkoolile sobib esmatutvuseks "Niguliste ABC", kus vaadeldakse nii Niguliste peamisi kunstiteoseid kui ka ehituslugu. Teadmisi kinnistatakse väikse viktoriiniga.

"Niguliste Surmatants" on programm, kus tutvutakse Eesti kõige tuntuma ja hinnalisema keskaegse kunstiteosega Eestis. Suurejoonelist Rode altari konserveerimisprojekti tutvustame „Kunstiuurijate“ programmis, kus kunsti teemad on seotud loodusainetega.

 
Rohkem infot nende ning ka teiste Niguliste muuseumi haridusprogrammide kohta saab meie kodulehel http://nigulistemuuseum.ekm.ee. Tunde saab tellida aadressil niguliste@ekm.ee. Programmi maksumus on 2.50€ õpilase kohta ning õpetajad tasuta.

 
Kohtumiseni Nigulistes!

Külli Kaus

Haridustöö kuraator

Niguliste muuseum

RMK tasuta loodusõppeprogrammid


Head metsasõbrad!
Anname teada, et tänasest ehk 6. aprillist on alanud registreerimine kevadkampaaniale. Tasuta loodusõppeprogramme pakuvad üldhariduskoolidele ja lasteaedade lastele neliteistkümmend RMK looduskeskust. Programmid on tasuta, kuid transport tuleb toimumiskohta ise tagada ja tasuda. Programmide arv on piiratud!

 

Programmidega saab tutvuda siin: http://www.loodusegakoos.ee/metsakool  

Otsingusüsteemi abiga saate valida sobiva looduskeskuse või teema. Kui tekib küsimusi, siis nende esitamiseks leiate iga programmi kirjelduse lõpust meiliaadressi ning telefoninumbri. Programmi tellimiseks tuleb programmi kirjelduse juures ära täita tellimisleht ning Teiega võetakse esimesel võimalusel ühendust, et soov kinnitada ja programmi toimumise osas edasi suhelda.

 

Avastusrohkeid kevadretki!

 Helen Luks

RMK loodushoiuosakonna

loodushariduse peaspetsialist

 

tel: 502 4492

www.loodusegakoos.ee ; www.rmk.ee

”Eestimaa õpib ja tänab” konkurss

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL)  kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise tunnustussüsteemi ”Eestimaa õpib ja tänab” konkursile, mille eesmärk  on tunnustada ja tutvustada üldsusele Lääne-Viru maakonna haridustöötajate  tegevust, selgitada tehtud töö  tulemuste põhjal välja maakonna haridustöötajaid, kes on oma töös saavutanud väljapaistvaid tulemusi ja pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

 
Maakondlik konkurss on seotud üleriiglise konkursiga. Laureaadid valitakse  11 üleriigilises ja 4 maakondlikus kategoorias.

Kandidaate üleriigiliselt tunnustatud kategooriate auhindadele saab esitada 30. aprillini Haridus-ja Teadusministeeriumi veebilehel aadressil https://www.hm.ee/et/gala, kust leiab ka tunnustamisstatuudid.

 

Üleriigiliselt tunnustatud kategooriad on:

Aasta lasteaiaõpetaja,

Aasta klassijuhataja,

Aasta klassiõpetaja,

Aasta põhikooliõpetaja,

Aasta gümnaasiumiõpetaja,

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja,

Hariduse sõber,

Aasta õppejõud,

Aasta suunaja,

Õppeasutuse juht,

Aasta tegu hariduses.

 

VIROLi moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse (välja arvatud kategooria Aasta õppejõud) esitatud kandidaatide seast  ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal.

 

Kandidaate  maakondlikele täiendavatele kategooriatele saab esitada 31. maini VIROL veebilehel aadressil http://www.virumaa.info/eestimaa_opib_ja_tanab_laaneviru_maakondliku_konkurss.

 

Maakondlikud täiendavad kategooriad on:

Lääne-Virumaa noor õpetaja 2015

õpetaja, klassijuhataja, kes on koolis töötanud vähem kui  kolm aastat ja kelle vanus on alla 30-aasta ning kes panustab õpilase loovuse, iseseisvuse ja kodanikutunde arendamisse, arvestab õpetamisel õpilase individuaalsusega, on saavutanud positiivseid  tulemusi õppija arendamisel, tegeleb pidevalt enesetäiendamisega, toetab oma tegevuse ja eeskujuga õigete väärtushinnangute kujunemist õpilastel, on pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

 

Lääne-Virumaa tugispetsialist 2015

logopeed, eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, huvijuht, ringijuht, kasvataja, infojuht, majandusjuht, kooli meditsiinitöötaja jne. kes panustab haridusasutuses märkimisväärselt õppijate arengu jaoks parimate tingimuste loomisse, on tähelepanuväärselt aidanud kaasa õppija arengule, panustab  õpilase loovuse, iseseisvuse ja kodanikutunde arendamisse ning arvestab õpetamisel õpilase individuaalsusega, rakendab innovaatilisi ideid õpetamisel ja õppimise suunamisel, on oma tegevusega ja töö tulemustega silma paistnud maakonnas.

 

Lääne-Virumaa hariduspere 2015

perekond (õed, vennad, lapsed, vanemad), kus kaks või enam liiget on töötanud pikka aega Lääne - Virumaa haridusasutustes erinevatel pedagoogilistel ametikohtadel ning kus pere kaks või enam  liiget on maakonnas panustanud märkimisväärselt õpetamise ja õppimise arendamisse, on tähelepanuväärselt aidanud kaasa õppeasutus(t)e arengul, on teinud tulemuslikku tööd hariduse väärtustamiseks  ühiskonnas.

 

Elutöö auhind

haridustöötaja, kes on rohkem kui veerandsada aastat töötanud haridussüsteemis ja sellest suurema osa Lääne-Virumaal ning kes on panustanud maakonnas märkimisväärselt õpetamise ja õppimise arendamisse, teinud tulemuslikku tööd hariduse väärtustamiseks ühiskonnas, tähelepanuväärselt aidanud kaasa õppija arengule, olnud oma tegevusega ja eeskujuga kolleegide ja õpilaste  innustajaks ning toetajaks.

 
Konkursi laureaatide tunnustamine toimub oktoobrikuus.

Lugupidamisega


/allkirjastatud digitaalselt/

Sven Hõbemägi

Tegevdirektor

 

1.4.15

Niguliste muuseumi


Ootame Teid Niguliste muuseumi, mis on Eesti Kunstimuuseumi filiaal ning pakub suurepärast võimalust omandada teadmisi väljaspool kooli. Tallinna kultuuriloos võtmelise tähtsusega Niguliste kirikus eksponeeritakse ning tutvustatakse kunstiteoseid seitsme sajandi pikkusest ajaperioodist – keskaegse ja reformatsioonijärgse kirikukunsti paremikku Eestis.

 

Algklassidele pakume jätkuvalt väga populaarseks osutunud haridusprogrammi „Lõvijaht Nigulistes“ või „Aardelaegas avaneb, kus läbi mängu tehakse tutvust ka kunstiga. Tunni lõpus temaatiline meisterdamistöö.

 

Põhi- ja keskkoolile sobib esmatutvuseks "Niguliste ABC", kus vaadeldakse nii Niguliste peamisi kunstiteoseid kui ka ehituslugu. Teadmisi kinnistatakse väikse viktoriiniga.

"Niguliste Surmatants" on programm, kus tutvutakse Eesti kõige tuntuma ja hinnalisema keskaegse kunstiteosega Eestis. Suurejoonelist Rode altari konserveerimisprojekti tutvustame „Kunstiuurijate“ programmis, kus kunsti teemad on seotud loodusainetega.

 

Rohkem infot nende ning ka teiste Niguliste muuseumi haridusprogrammide kohta saab meie kodulehel http://nigulistemuuseum.ekm.ee. Tunde saab tellida aadressil niguliste@ekm.ee. Programmi maksumus on 2.50€ õpilase kohta ning õpetajad tasuta.

 

Kohtumiseni Nigulistes!

 

Külli Kaus

Haridustöö kuraator

Niguliste muuseum